Ünlüler hayatlarına yön veren öğretmenlerine minnet borçlu

Her insanın yaşamına dokunan ve geleceğine yön veren bir öğretmeni mutlaka olmuştur. Sanat, iş, edebiyat ve siyaset dünyasının ünlü isimleri de bir zamanlar öğrenciydi; onların da hayatlarına yön veren ve hayatlarında iz bırakan öğretmenleri oldu. Öğretmenleri onlardaki yetenekleri fark etmeseydi belki başarılı bir hayata kapı açmayacak ve milyonlar tarafından tanınmayacaklardı. Bu sebeple her biri öğretmenlerine minnet borçlu olduklarını dile getiriyor.
Bu ayki dosya konumuzun 'Öğretmenler Günü' olması sebebiyle ünlüler ve öğretmenlerine de yer ayırmak istedik ve ünlülerin yaşamlarına dokunan öğretmenlerini sizler için araştırdık.

HAYATIMDA DERİN İZLER BIRAKTI
Nabi Avcı (Milli Eğitim Bakanı)

Ortaokulu 1964 yılında Eskişehir Maarif Koleji'nde okudum. 0 yıllarımda resim öğretmenim olan Cevat Ülger en çok etkilendiğim öğretmenimdi. Onun derslerinde isteyen resim çiziyor, isteyende Teksas, Tommiks okuyabiliyordu. Kendisi sıradışı öğretmenliğiyle hayatımda derin izler bıraktı. Bu yaşımda ve bu vazifemde Cevat Ülger'i sık sık hatırlarım. Anadolu'da zaman zaman seyahatlerimizde öğretmenlerimizle toplantılar yapıyoruz. Öğretmenlerimiz haklı olarak bazı altyapı eksikliklerinden imkansızlıklardan söz ediyorlar. Ben de onlara Milli Eğitim Bakanı olarak bir şey söylemeliyim. Onlar belki bunu bir züğürt tesellisi gibi söylediğimi düşünüyor olabilirler. Ama çok inanarak şunu söylüyorum: Tamam bunlar doğru, imkanlarımız sınırlı. Ama şunu bilin ki bir öğretmen çok şeyi değiştirir. Bunu söylerken hep hocamı hatırlıyorum.

01.11.2013
http://www.candundar.com.tr/_v3/index.php#!%23Did=24852

 

 

 
 

 

 

Her hakkı saklıdır © 2011 - 2012
Design By Mustafa Cüneyt ÜLGER - Ali Cevat ÜLGER