Mektuplar (Kasım - 2010)
 
Merhabalar...
Cevat ülger hakkındaki programınızın bir bölümünü televizyonda izleme fırsatı buldum. Yayınlanan türküler beni adeta büyüledi. Ancak kendisi hakkında internet üzerinden pek bir bilgi bulamadım.

Kendisi, eserleri hakkında bana bilgi verirseniz, türkülerini dinleyebileceğim kaynakları benle paylaşırsanız son derece mutlu olacağım. Böylesi değerlerin paylaşılarak tanıtılması ve yaşatılması gerektiğine inanıyorum.
Saygılarımla.

d.
____________________ 

Aziz dost, bu haftaki AÇIK DENIZ programı da çok iyiydi. Cevat Ülger'in tanıtılmasına vesile oldu. Programın başında Olcay Yazıcı hakkındaki görüntüler yerindeydi. Hatta ben programın tamamen Yazıcı'ya dair olacağını sandım. İnşaallah bu hafta veya önümüzdeki hafta yapılır. Aslında art arda iki önemli kültür sanat adamı vefat etti. Bilge tarihçi Ziya Nur Aksun ile şair yazar Olcay Yazıcı. Biz ESKADER olarak Timaş Kitapkahve'de ikisini de andık. Büyük bir katılım oldu, dostları geldi ve 3 saate yakin onları anlattılar. Belki benzer bir şey düşünülebilir Açık Deniz için. Hatırlatmak istedim sadece, uygun olursa... Ziya Nur Bey'i en çok ziyaret eden arkadaşlar adına ve Olcay Yazıcı'nın 30 yıllık dostu olarak... Mekânları cennet olsun.

Görüşmek üzere selâm ve dua ile.

m.n.

http://www.sadikyalsizucanlar.net/mektuplar/mektuplar-kasim-2010.html

 

 

 

Cami Mimarı, Osmanlı Mimarı, Abstrakt, Öğretmen, Ressam, Karikatürist, Saz Sanatçısı, Cevat Hoca

 
 

 

 

Her hakkı saklıdır © 2011 - 2012
Design By Mustafa Cüneyt ÜLGER - Ali Cevat ÜLGER