Doğumunun 80., vefatının 36. yıl dönümünde Çizgi Üstü Mimar Cevat Ülger’i Anma Gecesi’nin ardından basında çıkan haberler...

Milli Eğitim Bakanı Avcı Mimar Cevat Ülger'i Anma Gecesine Katıldı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde, vefatının 36.yılında mimar Cevat Ülger'i anma gecesine katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde, vefatının 36. yılında mimar Cevat Ülger'i anma gecesine katıldı. Törene ayrıca Ak Partiİstanbul Milletvekili İsmet Uçma'nın yanı sıra Ülger'in yakınları ve eski öğrencileri de katıldı. Anma gecesinde mimar Cevat Ülger'in yaşamı hakkında bir tanıtım filmi gösterildi. Anma gecesinde bir konuşma yapan Bakan Avcı, ortaokul yıllarında resim öğretmeni olan Cevat Ülger ile ilgili anılarını anlattı. Avcı 1964 yılındaEskişehir Maarif Koleji'nde Ülger'in derslerinde isteyenin resim çizdiğini isteyenin ise Teksas, Tommiks okuduğunu belirtti.

Avcı, "Bu yaşımda ve bu vazifemde Cevat Ülger'i sık sık hatırladığını dile getiren Milli Eğitim Bakanı Avcı, "Anadolu'da zaman zaman seyahatlerimizde öğretmenlerimizle toplantılar yapıyoruz. Bugünde, buraya gelmeden önce deMuş'da benzer bir şeyi yaşadık. Öğretmenlerimiz haklı olarak bazı altyapı eksikliklerinden imkansızlıklardan söz ediyorlar. Ben de onlara Milli Eğitim Bakanı olarak bir şey söylemem lazım. Onlar belki bunu bir züğürt tesellisi gibi söylediğimi düşünüyor olabilirler. Ama çok inanarak şunu söylşyorum; Tamam bunlar doğru, imkanlarımız sınırlı. Ama şunu bilin ki bir öğretmen çok şeyi değiştirir. Bunu söylerken hep hocamı hatırlıyorum. dedi.

Avcı program Üncesinde Ülger'in ıalışmaları ve eski Üğrencilerinin ıalışmalarından oluşan sergiyi de gezdi.

Bakan Avcı, Hocası Mimar Cevat Ülger'i Unutmadı

Milli Eğitim Bakanı Avcı, ortaokul öğrencisiyken resim öğretmeni olan mimar Cevat Ülger'in 36. ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortaokul öğrencisiyken resim öğretmeni olan mimar Cevat Ülger'in 36. ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı.

Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki törende öğretmeniyle ilgili anılarını anlatan Avcı, Cevat Ülger hocayı hala sık sık hatırladığını belirterek, "O, bize sadece resim öğretmenliği yapmadı" dedi.

Öğretmenlere hitaben, "Bir öğretmen çok şeyi değiştirebilir" dediğini belirten Avcı, "Bunu söylerken Cevat hocayı hatırlıyorum. O kadar çok şeyi değiştirdi ki" ifadesini kullandı.

Ülger'in kendi dersinde olağanüstü bir hoca olduğunu kaydeden Avcı, o zaman farkına varamadığı çok güzel şeyleri öğrendiğini şimdi hatırladığını söyledi.

Avcı, Ülger hoca gibi öğretmenlerin sayısının artması dileğinde bulunarak, "Allah, gani gani rahmet etsin" dedi

Törende, Ülger'in eserleri ve yaşamı hakkında bilgi verildi. Ülger'in bazı öğrencileri, yakınları ile sevenleri, anma töreninde hazır bulundu

Avcı’dan öğretmenlere bilindik cevap!

Bakanlıktan isifa ettiği yönündeki haberlerle gündeme oturan Milli Eğitim'in Bakanı Avcı, ortaokul yıllarında resim öğretmeni olan Cevat Ülger'i anma gecesine katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde, vefatının 36. yılında mimar Cevat Ülger’i anma gecesine katıldı. Törene ayrıca AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın yanı sıra Ülger’in yakınları ve eski öğrencileri de katıldı. Anma gecesinde mimar Cevat Ülger’in yaşamı hakkında bir tanıtım filmi gösterildi. Anma gecesinde bir konuşma yapan Bakan Avcı, ortaokul yıllarında resim öğretmeni olan Cevat Ülger ile ilgili anılarını anlattı. Avcı 1964 yılında Eskişehir Maarif Koleji’nde Ülger’in derslerinde isteyenin resim çizdiğini isteyenin ise Teksas, Tommiks okuduğunu belirtti.

“ÖĞRETMENLERİMİZ HAKLI AMA İMKANLARIMIZ SINIRLI!”

Cevat Ülger’i sık sık hatırladığını dile getiren Milli Eğitim Bakanı Avcı, “Anadolu’da zaman zaman seyahatlerimizde öğretmenlerimizle toplantılar yapıyoruz. Bugünde, buraya gelmeden önce de Muş’da benzer bir şeyi yaşadık. Öğretmenlerimiz haklı olarak bazı altyapı eksikliklerinden imkansızlıklardan söz ediyorlar. Benim de onlara Milli Eğitim Bakanı olarak bir şey söylemem lazım. Onlar belki bunu bir züğürt tesellisi gibi söylediğimi düşünüyor olabilirler. Ama çok inanarak şunu söylüyorum; Tamam bunlar doğru, imkanlarımız sınırlı. Ama şunu bilin ki bir öğretmen çok şeyi değiştirir. Bunu söylerken hep hocamı hatırlıyorum. dedi.

Avcı program öncesinde Ülger’in çalışmaları ve eski öğrencilerinin çalışmalarından oluşan sergiyi de gezdi. DHA

Nabi Avcı, ’Bir öğretmen çok şeyi değiştirir’

Nabi Avcı ortaokul öğrencisiyken öğretmeni olan mimar Cevat Ülger’in 80. Doğum ve 36. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma gecesine katıldı.

Törene Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı’nın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Ülger’in yakınları ve eski öğrencileri katıldı. Anma gecesinde mimar Cevat Ülger’in yaşamı hakkında bilgi verilirken eski öğrencileri de Ülger’le ilgili anılarını anlattı. Anma gecesinde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortaokul yıllarında resim öğretmeni olan Cevat Ülger ile ilgili anılarını anlattı. Bu yaşında ve bu vazifesinde Cevat Ülger’i sık sık hatırladığını dile getiren Milli eğitim Bakanı Avcı, “Anadolu’da zaman zaman seyahatlerimizde öğretmenlerimizle toplantılar yapıyoruz. Buraya gelmeden önce de Muş’da benzer bir şeyi yaşadık. Öğretmenlerimiz haklı olarak bazı altyapı eksikliklerinden imkansızlıklardan söz ediyorlar. Ben de onlara Milli Eğitim Bakanı olarak bir şey söylemem lazım. Onlar belki bunu bir züğürt tesellisi gibi söylediğimi düşünüyor olabilirler ama çok inanarak şunu söylüyorum; Tamam bunlar doğru, imkanlarımız sınırlı. Ama şunu bilin ki bir öğretmen çok şeyi değiştirir. Bunu söylerken hep hocamı hatırlıyorum” dedi.Avcı program öncesinde Ülger’in çalışmaları ve eski öğrencilerinin çalışmalarından oluşan sergiyi de gezdi.

HAKKI ÖZ

Bakan Avcı, Mimar Ülger'in 36. Ölüm Yıldönümü Anma Töreni'ne Katıldı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortaokul öğrencisiyken resim öğretmeni olan mimar Cevat Ülger'in 36. ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı.

Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki törende öğretmeniyle ilgili anılarını anlatan Bakan Avcı, Cevat Ülger hocayı hala sık sık hatırladığını belirterek, ''O, bize sadece resim öğretmenliği yapmadı'' dedi.

Öğretmenlere hitaben, ''Bir öğretmen çok şeyi değiştirebilir'' dediğini belirten Bakan Avcı, ''Bunu söylerken Cevat hocayı hatırlıyorum. O kadar çok şeyi değiştirdi ki'' ifadesini kullandı.

Ülger'in kendi dersinde olağanüstü bir hoca olduğunu kaydeden Bakan Avcı, o zaman farkına varamadığı çok güzel şeyleri öğrendiğini şimdi hatırladığını söyledi.

Bakan Avcı, Ülger hoca gibi öğretmenlerin sayısının artması dileğinde bulunarak, ''Allah, gani gani rahmet etsin'' dedi.

Törende, Ülger'in eserleri ve yaşamı hakkında bilgi verildi. Ülger'in bazı öğrencileri, yakınları ile sevenleri, anma töreninde hazır bulundu.

Haber Yayınlayan Bazı Kaynaklar... 

 

Cami Mimarı, Osmanlı Mimarı, Abstrakt, Öğretmen, Ressam, Karikatürist, Saz Sanatçısı, Cevat Hoca, Nabi AvcıBir Öğretmen Çok Şeyi DeğiştirirMilli Eğitim Bakanı,

 
 

 

 

Her hakkı saklıdır © 2011 - 2012
Design By Mustafa Cüneyt ÜLGER - Ali Cevat ÜLGER